YouTube Vanced bez reklam z odtwarzaniem w tle

YouTube Vanced - bez reklam, z możliwościąo dtwarzania muzyki w tle.

UWAGA ! Prace nad YouTube Vanced zostały zakończone. Choć nadal nożna korzystać z najnowszej dostępnej wersji Vanced to projekt nie bedzia już kontynuowany co wiąże się z brakiem aktualizacji aplikacji Vanced. Projekt będzie kontynuowany pod nową nazwą YouTube ReVanced, który można pobrać tu.

YouTube jako aplikacja na mobilne urządzenia jest coraz lepsza. Google nieustannie stara się wprowadzać do niej mniej lub bardziej ciekawe funkcje oraz usprawnienia. Niestety od wielu lat gigant technologiczny zdaje się puszczać mimo uszu najważniejszy postulat użytkowników – sprawienie, by YouTube działał w tle. Co prawda w pewnym momencie ta nowość się pojawiła, lecz obecnie obejmuje jedynie… płatną wersję Premium usługi, która nie jest dostępna w Polsce. 

Od czego są jednak kreatywni użytkownicy Internetu? 

FacebookNAJLEPSZE ZAROBKI NA WYPEŁNIANIU ANKIET

Postanowili oni stworzyć specjalną wersję YouTube na Androida umożliwiającą chociażby odtwarzanie filmów w tle i pozbywającą się reklam. 

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy krótki i prosty poradnik instalacji YouTube Vanced oraz przewodnik po najważniejszych funkcjach aplikacji. Trzeba wspomnieć, że mówimy tu o wersji YouTube Vanced, którą można cieszyć się bez potrzeby rotowania systemu Android.

Aplikacja YouTube Vanced dostępna jest w trzech wariantach:

YouTube Vanced non rot - wariant na urządzenia nie zrootowane 

YouTube Vanced root - wariant na urządzenia zrootowane

YouTube Vanced Magisk - wariant na urządzenia zrootowane za pomocą aplikacji Magisk

Jak zainstalować YouTube Vanced ?

Przed instalacją YouTube Vanced wyłącz lub odinstaluj oryginalną aplikację YouTube

Przejdz do ustawień, wybierz aplikacje, na liście aplikacji znajdź YouTube i wyłącz ją lub odinstaluj.

Pobierz aplikację Vanced Manager

Za pomocą aplikacji Vanced Manager zainstalujesz wybrany wariant YouTube. Aplikacja umożliwia również pobieranie późniejszych aktualizacji YouTube Vanced.

Po instalacji uruchom Vanced Manager

Po uruchomieniu zobachysz ekran powitalny, kliknij "Zaczynajmy"



Następnie wybierz aplikacje do zainstalowania. YouTube Vanced lub YouTube Music i kliknij niebieski przycisk ze strzałką


Jeśli Twój telefon jest zrootowany, kliknij "Przyznaj uprawnienia root"

W przypadku nie zrootowanego urządzenia przejdz dalej klikając niebieski przycisk ze strzałką


Vanced Manager sprawdzi dostępność aktualizacji, jeśli aktualizacja jest dostępna zainstaluj ją. Instalator zapyta o zgodę na instalowanie aplikacji z nieznanych źródeł. Udziel pozwolenia na instalację


W przypadku urządzenia niezrootowanego najpierw zainstaluj aplikację Vanced Microg, która umożliwi Ci zalogowanie na Twoje konto YouTube, następnie zainstaluj YouTube Vanced


Na kolejnym ekranie wybierz motyw, wersję i język aplikacji i kliknij zainstaluj

Jeśli masz telefon zrootowany za pomocą Magisk i chcesz zainstalować YouTube Vanced jako moduł Magisk przejdz na stronę YouTube Vanced Magisk Module


Wybierz wersję kolorystyczną aplikacji i pobierz ją. Następnie uruchom Magisk Manager i przejdz do modułów klikając przycisk zaznaczony na niebiesko w prawym, dolnym rogu ekranu


Wybierz "Zainstaluj z pamięci"

Zlokalizuj pobrany plik ZIP

Wystarczy że klikniesz pobrany plik i rozpocznie się instalacja


Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie telefon klikając "Reboot"


Skoro udało nam się zainstalować tytułową aplikację, przejdźmy do omówienia najciekawszych funkcji, a jest ich całkiem sporo.

Wbudowany AdBlock

YouTube Vanced przede wszystkim pozbywa się wszystkich reklam – jest to udogodnienie, które możemy dostrzec w wersji Premium oryginalnej usługi. Wbudowany Adblock pozwala nieco przyjemniej spędzić czas przy oglądaniu wielu materiałów wideo.

Odtwarzanie w tle

Niewątpliwie jest to najważniejsza funkcja YouTube Vanced. Dzięki niej możemy zablokować telefon i nie martwić się o to, że grająca właśnie muzyka się zatrzyma. W ustawieniach ponadto istnieje opcja pozwalająca na wybranie, czy YouTube ma działać w tle zawsze, przy podłączonych słuchawkach czy też nigdy. Większość użytkowników wybiera właśnie tą nieoficjalną aplikację właśnie ze względu na obecność tej funkcjonalności.


Wymuszanie trybu HDR 

Nie wszystkie telefony wspierają HDR w aplikacji YouTube. Twórcy Vanced postanowili wprowadzić wymuszenie tego trybu w celu zwiększenia jakości wielu materiałów. Na pierwszy rzut oka być może nie zauważy się różnicy, lecz po porównaniu obu usług można ją dostrzec. YouTube Vanced wymusza też kodek VP9 (można to zmienić w ustawieniach).


Zapętlanie filmów

W ustawieniach YouTube Vanced możemy wybrać opcję, która sprawi, że materiały wideo będą automatycznie odtwarzać się od nowa po ich zakończeniu. Funkcja ta może przede wszystkim przydać się jeśli jakiś utwór bardzo wpadnie nam w ucho.


Preferowana rozdzielczość i szybkość odtwarzania

Aplikacja pozwala na ustawienie preferencji odnośnie rozdzielczości i szybkości w jakiej chcemy oglądać filmy. Nasz wybór się zapisze i nie będziemy musieli za każdym razem go zmieniać.


Regulacja głośności za pomocą gestów

W YouTube Vanced możemy w ustawieniach włączyć sterowanie gestami – za ich pomocą możemy  ściszać oraz pogłaśniać dany film przeciągając po ekranie palcem w dół lub górę.


Stary widok zminimalizowanego filmu

Jeśli tęsknicie za tym prostokątnym okienkiem, które można wyłączyć poprzez przesunięcie palcem, to YouTube Vanced jest dla Was. W opcjach znajduje się przełącznik, dzięki któremu powrócimy razem do „starych czasów”.

Jeżeli znacie godne polecenia programy podobne do YouTube Vanced, koniecznie dajcie znać w komentarzach.


Następny Post Poprzedni Post
Brak Komentarzy
Dodaj Komentarz
comment url